Informamos que nossa loja online usa tecnologia de arquivos de cookie e, ao mesmo tempo, não coleta automaticamente nenhuma informação, exceto as informações contidas nesses arquivos (os chamados "cookies")....

Huawei Mate 8 czy Samsung Galaxy Note 5 porównanie

Huawei Mate 8 czy Samsung Galaxy Note 5 porównanie

Wielu z Was ma dylemat, na który model się zdecydować? Dziś na nasz blat trafiły dwa modele: Huawei Mate 8 oraz  Samsung Galaxy Note 5.

Oto krótka ogólna recenzja:

Note 5 ma rysik, ekran 5,7” amoled wyższej rozdzielczości, nieco lepszy aparat. Mate 8 ma ekran 6" ale mniejszej rozdzielczości, jest natomiast cały aluminiowy (Note 5 ma tylko ramkę aluminiową, reszta to szkło, przód i tył)  Mate 8 jest wydajniejszy jeszcze o jakieś 10% Poza tym nasze wewnętrzne testy pokazały taki szczegół, że dioda Mate 8 ma nieco słabszy strumień światła niż note 5.

Reszty dowiecie się w rozwinięciu...Dodatkowo można  wspomnieć o gabarytach; Huawei Mate 8 ma większy ekran 6", jest nieco dłuższy i szerszy niż Samsung Galaxy Note 5, 5,7". Tak więc osoby o małych dłoniach mogą odczuwać lekki dyskomfort w pracy na urządzeniu.

Note 5 ma baterię 3,220mAh, a mate 8 4000 mAh. Należy pamiętać, że ekran amoled pobiera mniej energii. Tak więc czas pracy Note 5 nie będzie, aż tak rażąco krótszy o Note 5.Po rozmowie z kolegą z Bludiode, który na codzień używa Mate 8, a wcześniej przez 2 miesiące Note 5 nanoszę poprawkę, Mate 8 może nawet dwukrotnie dłużej wytrzymać na baterii. (najlepszy test to codzienne użytkowanie:) Więcej szczegółów znajdziecie w jego komentarzu:

Jacek Świętochowski
czwartek, 21 styczeń, 2016 o 11:11

Ok, to może ja się również wypowiem co do realnego działania na baterii, pracuję w Bludiode i używałem obu telefonów - Mate 8 będzie działał zdecydowanie dłużej, nie tylko ze względu na nominalnie większą baterię, ale głównie ze względu na oprogramowanie - to informuje o aplikacjach zużywających dużo energii, lub po ustawieniu - automatycznie je zamyka. Do tego bardzo kontroluje uprawnienia aplikacji i informuje jeśli jakaś aplikacja korzysta z funkcji z których nie powinna - np. aplikacja do obsługi banku chce dostępu do kamery czy lokalizacji. Na końcu - oprogramowanie Huawei jest po prostu dużo mniej obciążające niż to od Samsunga - ze względu na to właśnie że nie wymaga ono dużo czasu pracy na śledzenie użytkownika i jego działań. Mówimy tutaj jednak o Chińskiej wersji Mate 8, gdzie niektóre z restrykcji pozytywnie wpływających na działanie baterii jest narzucane przez rząd gdyż ten wymaga odcięcia do granic zapędów Google do śledzenia użytkownika :) Możliwe że w europejskiej wersji Mate 8 nie uda się uzyskać tak długiego działania. Nie robiliśmy dokładnych testów baterii, ale podczas normalnego użytkowania wygląda na to że Mate 8 potrafi działać nawet 2 razy dłużej niż Note 5.

Ostatnią kwestią, której nie należy lekceważyć, jest współczynnik SAR: 

Wychodząc naprzeciw obawom o zdrowie konsumentów, a jednocześnie trochę „dmuchając na zimne”, poszczególne rządy krajów wprowadziły limity dopuszczalnego promieniowania, które muszą spełnić producenci telefonów komórkowych, aby móc wprowadzić swój sprzęt na rynek. Mierzony współczynnik to SAR – współczynnik absorpcji swoistej, który określa szybkość z jaką nasze ciało pochłania emitowaną energię. W Stanach Zjednoczonych dopuszczalna maksymalna wartość współczynnika SAR dla telefonów komórkowych wynosi 1,6 W/kg, natomiast w Europie jest to 2,0 W/kg. Za amerykańskim portalem cnet.com.

Tak więc: Samsung Note 5 najwyższa mierzona wartość SAR przy ciele to 0,463 W/kg natomiast Huawei Mate 8 najwyższa mierzona wartość SAR przy ciele to 1,54 W/kg.

Podsumowując, jeśli ktoś szuka wydajnego urządzenia, solidnie wykonanego(aluminium) o parametrach średniej klasy laptopa to z pewnością Huawei Mate 8. Natomiast, osoby poszukujące estetyki wyglądu, jasnego i wydajnego ekranu, lepszego aparatu, niższego współczynnika SAR, możemy polecić Samsung Galaxy Note 5

http://www.bludiode.com/index.php?kategoria=0_0&def_rel=szukany+produkt&str=n920

http://www.bludiode.com/index.php?kategoria=0_0&def_rel=szukany+produkt&str=mate+8

Deja un comentario

Todos los campos son obligatorios

Nombre:
E-mail: (No publicado)
Comentario:

Ostatnio dodane opinie

Nie ma jeszcze recenzji produktu.