Informamos que nossa loja online usa tecnologia de arquivos de cookie e, ao mesmo tempo, não coleta automaticamente nenhuma informação, exceto as informações contidas nesses arquivos (os chamados "cookies")....

Samsung Galaxy Note 4 Zombie Phone – oto co można kupić na Aliexpress czy eBay

Samsung Galaxy Note 4 Zombie Phone – oto co można kupić na Aliexpress czy eBay

Jeden z naszych klientów zakupił u nas Samsung Galaxy Note 4 Duos – niestety na dzień po zakupie okazało się że zamówiony przez niego telefon stał się niedostępny. Klient jednak mocno na nas nalegał, byśmy „wyczarowali” mu ten produkt. Postanowiliśmy więc ściągnąć go z eBay – finalnie jednak ten egzemplarz, który zaraz opiszemy nigdy do klienta nie dotarł. Dla klienta sprawa zakończyła się pomyślnie – zgodził się on bowiem na inny kolor produktu, który mogliśmy sprowadzić ze znanego nam i pewnego źródła. Z produktem z eBay zostaliśmy. Zaraz przedstawimy jego historię.

Oto co możemy uzyskać chcąc zaoszczędzić kilkadziesiąt/kilkaset złotych kupując towar samemu za granicą.

Od siebie dodamy że to nie pierwsza taka sytuacja, jednak gdy otrzymujemy towar niskiej jakości – zawsze nie traci na tym nasz klient, ale co najwyżej my sami. Do Państwa bowiem wysyłamy produkty pełnowartościowe, zgodne ze specyfikacją, posiadające gwarancję. Jeśli piszemy że produkt jest nowy – to taki on jest, jeśli piszemy że jest refabrykowany – to sprzedajemy wyłącznie produkty refabrykowane na częściach oryginalnych.

Oto Samsung Galaxy Note 4 N9100 Duos - Zombie PhoneSprzedawca opisywał go na aukcji jako nowy, co potwierdzał jeszcze w korespondencji z nami. Towar doszedł do nas dość szybko – po ok. 1,5 tygodnia od zamówienia. Sprzedawca zaryzykował i wysłał przedmiot nieubezpieczoną przesyłką – pierwszy minus, bo przesyłki pocztowe, mimo unowocześniania poczty, dalej potrafią ginąć.

Po otworzeniu paczki oczom ukazało się opakowanie samego produktu. I tu już widzimy różnicę – pudełko nie jest oryginalne, a przedrukowane z oryginalnego. Świadczy o tym jaśniejszy odcień kolorów oraz to że pochodzi z innego, jedno simowego modelu:

Ciekawie zaczyna robić się dalej – akcesoria również nie są oryginalne, świadczy o tym kiepska jakość nadruku np. na ładowarce:

Włączamy urządzenie – wszystko wydaje się być w porządku, ale po pół godziny nie mamy już wątpliwości – urządzenie nie jest nowe, a refabrykowane na częściach podrobionych.

Oto lista usterek wykrytych podczas testów:

- nie działa czytnik odcisków palców

- nie działa rysik spen

- przycisk „powrotu” działa bardzo słabo – został prawdopodobnie źle zamontowany

- na ekranie nie ma Gorilla Glass a zwykłe szkło utwardzane – rysuje się kiedy może

- obudowa kamery jest porysowana i rysuje się niezwykle szybko

- bateria ładuje się tylko do ok. 80%  i działa może 5 godzin, gdy powinna 2-3 dni

- nie działa czujnik zbliżeniowy

- czujnik światła działa tylko częściowo

- przednia kamera robi rozmazane zdjęcia

Wyceniliśmy koszt samych części na ok. 1000zł. Do tego doliczyć należy usługę naprawy oraz to że na takie urządzenie nie będziemy mieli gwarancji. O dziwo sama płyta pochodzi z prawdziwego Note 4 N9100 – działają obydwie karty sim, mają dobry zasięg. Nie pokoi jedynie dość duża temperatura procesora Snapdragon 805 – ten jest jeszcze z serii nie grzejących się, a bywa bardzo gorący. Dziwne są też wyniki wydajnościowe – niższe o ok. 10% od modelu który sprzedajemy regularnie.

Pozostaje więc zadać sobie, a właściwie Państwu pytanie  - czy chcecie ryzykować swoje ciężko zarobione pieniądze żeby dostać coś takiego? Telefon kosztował prawie tyle co egzemplarz nowy z naszej strony!

Postanowiliśmy go jednak zacząć używać – okazuje się że sztuka kopiowania jest w Singapurze na bardzo wysokim poziomie – po ok. tygodniu używania zaczyna odpryskiwać farba z metalowej ramki ekranu. Myśleliśmy że przynajmniej ten element jest oryginalny, ze względu na trudność jego podrobienia, okazuje się jednak że nie:

Czekamy na komentarze dot. Tego urządzenia. Chętnie opowiemy więcej Wink

Jeszcze jedna rzecz - nie skreślamy z góry ani serwisu Aliexpress ani eBay. Jesteśmy pewni że da się tam zrobić dobre zakupy, obydwa serwisy ubezpieczają nasze transakcję i te systemy działają dość sprawnie - nasze pieniądze w przypadku oszustwa są do odzyskania. Trzeba jednak liczyć się z tym że większość produktów z tych serwisów nie ma jednak gwarancji... Jeśli nawet otrzymane urządzenie działa na początku dobrze, to jeśli nie jest nowe, a odnawiane, o czym często informacji brak, to ryzyko tego że zepsuje się po okresie ubezpieczenia transakcji (ok. 30 dni w obydwu serwisach) jest ok. 20 krotnie większe niż w przypadku produktów nowych. Wtedy już nikt nam nie odda naszych pieniędzy. Według nas gwarancja zakupionego sprzętu to połowa jego wartości.

Deja un comentario

Todos los campos son obligatorios

Nombre:
E-mail: (No publicado)
Comentario:

Ostatnio dodane opinie

Nie ma jeszcze recenzji produktu.