Xiaomi Mi Note PRO – konkurent Samsung Galaxy Note 4 Dual Sim N9100

Xiaomi Mi Note PRO – konkurent Samsung Galaxy Note 4 Dual Sim N9100

Smartphone to dziś narzędzie do pracy – doskonale zrozumiał Samsung tworząc serię Galaxy Note – narzędzie przeznaczone dla aktywnych ludzi biznesu. Wbudowany rysik oraz duży ekran pozwalały na znacznie więcej zastosowań niż standardowy mały smarttphone.

Sukces  Galaxy Note dostrzegł także Chiński potentat – Xiaomi i postanowił uszczknąć trochę z odbiorców Galaxy Note – Xiaomi Mi Note Pro to świetny konkurent dla Samsunga, ale jest też droższy.

Jako że Xiaomi Mi Note Pro to urządzenie Dual-Sim będziemy go porównywać do Samsung Galaxy Note 4 N9100 Dual Sim. posiada procesor Snapdragon 810 – a więc szybszy niż zastosowany w Galaxy Note 4 Snapdragon 805. Szybszy na papierze, bowiem w rzeczywistości by utrzymać odpowiedną temperaturę układu jego zegar jest automatycznie obniżany  - z naszych testów wewnętrznych wynika więc że wydajnościowo te procesory są takie same – nieco ponad 50 000 pkt w Antutu. Xiaomi jako jedno z niewielu urządeń ma również 4GB pamięci ram, Note 4 ma 3GB. Ale tak naprawdę jeśli jesteś świadomym użytkownikiem to nie wykorzystasz tej pamięci, a będziesz chciał by Twoja bateria działała jak najdłużej – będziesz więc ubijać aplikację działające w tle. Wystarcza zatem nawet 2GB ram… Ekran – WQHD w obydwu przypadkach, ale wiadomo, AMOLED w Note 4 to jednak AMOLED, wygrywa Samsung. Metalowa obudowa – obydwa urządzenia mają metalową ramkę. Aparat – wygrywa zdecydowanie Samsung Note 4 – 16mpix z lepszym światłem nż 13mpix z Xiaomi. Dodatkowy plus dla Samsunga – rysik z wykrywaniem siły nacisku do 1024 stopni. Note ma też czytnik linii papilarnych – Xiaomi nie. Pamięć wewnętrzna – Samsung ma tylko 16GB, ale można ją rozszerzyć przez karty microSD o kolejne 128GB. Xiaomi ma 64GB ale już jej nie rozszerzymy.

Podsumowując – więcej funkcji ma jednak Samsung Galaxy Note 4, Xiaomi będzie za to nieco wydajniejszy i ma 4GB ram.

Decyzja należy do Państwa.

Zapraszamy jednak do zakupu Xiaomi Mi Note PRO– właśnie pojawił się z naszym sklepie:

http://www.bludiode.com/index.php?kategoria=0_0&str=xiaomi+mi+note+pro Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: