Dual Sim Active czy Standby, w czym jest różnica?

Dual Sim Active czy Standby, w czym jest różnica?

Dzwoniąc do nas często pytają Państwo jak działa funkcja Dual Sim w danym urządzeniu. Cieszy nas że świadomość dot. Funkcjonowania technologii jest u Państwa stosunkowo duża i czasami nawet potraficie zaskoczyć nas samych.

Dziś weźmiemy na warsztat do krótkiego wyjaśnienia sposoby funkcjonowania Dual Sim w nowoczesnych urządzeniach. Na dzień dzisiejszy wyróżniamy 2 typy urządzeń:

Dual Sim Standby – stosowany w zdecydowanej większości urządzeń. To technologia która korzysta z jednej anteny GSM zamontowanej w urządzeniu. Pozwala na jednoczesne funkcjonowanie 2 kart sim, aż do momentu nawiązania połączenia telefonicznego. Gdy już nawiążemy rozmowę – aktywna pozostaje tylko jedna karta. Oznacza to że gdy ktoś zadzwoni do nas na drugi numer, karta ta będzie nieaktywna – rozmówca otrzyma w zależności od operatora informację o numerze niedostępnym, wyłączonym, poza zasięgiem. Gdy skończymy jednak aktualnie trwającą rozmowę, do funkcjonowania wraca druga karta i znów obydwie działają jednocześnie. By nie stracić rozmowy z drugiej karty, w momencie gdy rozmawiamy na jednej wystarczy ustawić wzajemne przekierowanie kart w przypadku niedostępności – wtedy karta wyłączona będzie wdzwaniać na aktywną. W większości przypadków jest jednak możliwa jednoczesna rozmowa telefoniczna oraz transmisja danych w obrębie jednej karty. transmisja danych z jednej karty sim, a odbieranie rozmów na drugiej. W ten sposób funkcjonują Huawei P8 Max, Samsung Galaxy Note 5 Dual Sim N9200, N9208, N920CD, S6 Dual Sim G920FD, G9200, S6 EDGE+ Dual Sim G9287, G9287C, HTC One E9+, M9ew, 

Dual Sim Active – spotykany rzadko, wymaga bowiem specjalnej konstrukcji urządzenia tak by te posiadało 2 anteny GSM – w znaczącej większości oznacza to dla producenta nie lekką modyfikację modelu jednoosiowego, ale na nowo rozpisanie projektu urządzenia. Obydwie karty są aktywne cały czas, bez względu na to czy z którejś dzwonimy czy nie. Takie rozwiązanie nie jest spotykane w wielu urządzeniach, ale mają go np. Samsung Galaxy Note 3 N9002, czy HTC One M7 Dual Sim lub Asus Zenfone ZE551ML.Co więc mamy wybrać? Do większości zastosowań tryb Dual Sim Standby w zupełności wystarczy, przekierowanie wzajemne sprawi że nie ominiesz żadnego połączenia. Nie sprawdzisz jednak kto dzwoni w momencie gdy prowadzisz rozmowę, a druga karta wdzwania się w pierwszą.

Jeśli więc rozmowy telefoniczne to Twoja praca, wybierz Dual Sim Active, ale wybór jest bardzo ograniczony. Do tego 2 anteny GSM to podwójna konieczność zasilania, a więc i krótszy niż w DualSim Standby czas działania urządzenia na baterii.

Pełną ofertę urządzęń DualSim znajdziesz na naszej stronie klikając w ten odnośnik:

http://www.bludiode.com/wszystkie-smartphone-w-bludiode?Dualsim=Tak&sort=cd

6 Comments

 • Avatar
  Dariusz
  Mar 4, 2017

  Niestety, odnośnik nie działa...

  • Avatar
   Administrator
   Mar 18, 2017

   Dziękujemy, odnośnik został poprawiony

 • Avatar
  M
  Apr 8, 2017

  Czy wiadomo jaka będzie opcja w Galaxy s8? Czy któryś z telefonów z górnej półki ma możliwość instalacji dwóch sim i jednocześnie karty SD?

 • Avatar
  Kamil
  Jul 23, 2017

  Witam. A jak wyglada sytuacja kiedy 1 karta sluzy mi do polaczen telefonicznych a druga to Internet? Jak ktos zadzwoni rozlaczy Net? I z drugiej strony jak bede korzystal z Internetu nie beda przychodzily polaczenia? Chodzi o STANDBY

  • Avatar
   GRZEGORZ JJJ
   Feb 6, 2020

   Tak, mam to w galaxy j7 2017 i wkurzam się bo jak znajomi dzwonią to mi net pada...

 • Avatar
  Tomasz Orzechowski
  Feb 4, 2019

  Ktoś kto nie miał pojęcia o czym pisze napisał artykuł i teraz kolejni laicy powielają te bzdury. Korzystanie z internetu na jednej karcie sim nie powoduje, że nie można się dodzwonić na tą drugą kartę!!!

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: