Please note that our online shop uses cookies technology and at the same time does not collect automatically any information, except information contained in these files (so called. "cookies"). zamknij

Dual Sim Active czy Standby, w czym jest różnica?

Dual Sim Active czy Standby, w czym jest różnica?

Dzwoniąc do nas często pytają Państwo jak działa funkcja Dual Sim w danym urządzeniu. Cieszy nas że świadomość dot. Funkcjonowania technologii jest u Państwa stosunkowo duża i czasami nawet potraficie zaskoczyć nas samych.

Dziś weźmiemy na warsztat do krótkiego wyjaśnienia sposoby funkcjonowania Dual Sim w nowoczesnych urządzeniach. Na dzień dzisiejszy wyróżniamy 2 typy urządzeń:

Dual Sim Standby – stosowany w zdecydowanej większości urządzeń. To technologia która korzysta z jednej anteny GSM zamontowanej w urządzeniu. Pozwala na jednoczesne funkcjonowanie 2 kart sim, aż do momentu nawiązania połączenia telefonicznego. Gdy już nawiążemy rozmowę – aktywna pozostaje tylko jedna karta. Oznacza to że gdy ktoś zadzwoni do nas na drugi numer, karta ta będzie nieaktywna – rozmówca otrzyma w zależności od operatora informację o numerze niedostępnym, wyłączonym, poza zasięgiem. Gdy skończymy jednak aktualnie trwającą rozmowę, do funkcjonowania wraca druga karta i znów obydwie działają jednocześnie. By nie stracić rozmowy z drugiej karty, w momencie gdy rozmawiamy na jednej wystarczy ustawić wzajemne przekierowanie kart w przypadku niedostępności – wtedy karta wyłączona będzie wdzwaniać na aktywną. W większości przypadków jest jednak możliwa jednoczesna rozmowa telefoniczna oraz transmisja danych w obrębie jednej karty. transmisja danych z jednej karty sim, a odbieranie rozmów na drugiej. W ten sposób funkcjonują Huawei P8 Max, Samsung Galaxy Note 5 Dual Sim N9200, N9208, N920CD, S6 Dual Sim G920FD, G9200, S6 EDGE+ Dual Sim G9287, G9287C, HTC One E9+, M9ew, 

Dual Sim Active – spotykany rzadko, wymaga bowiem specjalnej konstrukcji urządzenia tak by te posiadało 2 anteny GSM – w znaczącej większości oznacza to dla producenta nie lekką modyfikację modelu jednoosiowego, ale na nowo rozpisanie projektu urządzenia. Obydwie karty są aktywne cały czas, bez względu na to czy z którejś dzwonimy czy nie. Takie rozwiązanie nie jest spotykane w wielu urządzeniach, ale mają go np. Samsung Galaxy Note 3 N9002, czy HTC One M7 Dual Sim lub Asus Zenfone ZE551ML.Co więc mamy wybrać? Do większości zastosowań tryb Dual Sim Standby w zupełności wystarczy, przekierowanie wzajemne sprawi że nie ominiesz żadnego połączenia. Nie sprawdzisz jednak kto dzwoni w momencie gdy prowadzisz rozmowę, a druga karta wdzwania się w pierwszą.

Jeśli więc rozmowy telefoniczne to Twoja praca, wybierz Dual Sim Active, ale wybór jest bardzo ograniczony. Do tego 2 anteny GSM to podwójna konieczność zasilania, a więc i krótszy niż w DualSim Standby czas działania urządzenia na baterii.

Pełną ofertę urządzęń DualSim znajdziesz na naszej stronie klikając w ten odnośnik:

http://www.bludiode.com/wszystkie-smartphone-w-bludiode?Dualsim=Tak&sort=cd

5 Comments

 • Avatar
  Dariusz
  Mar 4, 2017

  Niestety, odnośnik nie działa...

  • Avatar
   Administrator
   Mar 18, 2017

   Dziękujemy, odnośnik został poprawiony

 • Avatar
  M
  Apr 8, 2017

  Czy wiadomo jaka będzie opcja w Galaxy s8? Czy któryś z telefonów z górnej półki ma możliwość instalacji dwóch sim i jednocześnie karty SD?

 • Avatar
  Kamil
  Jul 23, 2017

  Witam. A jak wyglada sytuacja kiedy 1 karta sluzy mi do polaczen telefonicznych a druga to Internet? Jak ktos zadzwoni rozlaczy Net? I z drugiej strony jak bede korzystal z Internetu nie beda przychodzily polaczenia? Chodzi o STANDBY

 • Avatar
  Tomasz Orzechowski
  Feb 4, 2019

  Ktoś kto nie miał pojęcia o czym pisze napisał artykuł i teraz kolejni laicy powielają te bzdury. Korzystanie z internetu na jednej karcie sim nie powoduje, że nie można się dodzwonić na tą drugą kartę!!!

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: