Dlaczego zagraniczne telefony opłaca się zamawiać przez Bludiode?

Dlaczego zagraniczne telefony opłaca się zamawiać przez Bludiode?

Internet daje nam możliwość zakupu dowolnej rzeczy ze sklepu z Europy, Ameryki, Afryki czy Azji. Coraz częściej w Google wpisujemy „jak kupować w zagranicznych sklepach?” lub „Jak zamówić z zagranicy?”, gdyż sprowadzenie towaru z zagranicy jest zazwyczaj „tańsze” niż kupno w rodzimym sklepie.

Również  nasza branża nie jest od tego wolna, a Klienci często podejmują ryzyko sprowadzenia „egzotycznego” telefonu na własną rękę, korzystając z zagranicznych portali takich jak aliexpress czy ebay.   

Dlaczego więc bardziej opłaca się korzystać z naszego pośrednictwa niż kupować smartfon bezpośrednio za granicą?

Zamawiając bezpośrednio telefon z zagranicy zwłaszcza z Azji, musimy przygotować się na częste niespodzianki takie jak nieoryginalny telefon wyprodukowany z jakościowo gorszego materiału, cofnięcie telefonu przez urząd celny, gdyż telefon nie posiada certyfikatu CE lub przetrzymywanie paczki miesiącami w Urzędzie Celnym w celu naliczenia nieadekwatnego cła za przesyłkę, często przewyższającego cenę samego produktu. Nie uwzględniamy też wysokiego kosztu przesyłki zagranicznej.  

W przypadku zakupu telefonu zepsutego lub uszkodzonego, nie jest tajemnicą, że każda szanująca się platforma sprzedażowa, posiada program ochrony klientów, w przypadku niezgodności towaru z opisem lub jego uszkodzeniem. Jednak wiąże się to z odesłaniem towaru i czekaniem na wymianę, co powoduje dodatkowe koszty i kolejny brak urządzenia przez 6-12 tygodni roboczych, trzeba również dobrze wypełnić dokumentację do Urzędu Celnego, aby przy odsyłce urządzenia znów nie naliczono cła.

Musimy również dokładnie opisać całą sytuację na portalu przez, który kupowaliśmy towar w celu skorzystania z programu ochrony klienta, którego najczęściej sprzedawcy z „okazyjną ceną” nie mają wykupionego, bo platformy sprzedażowe tego od nich nie wymagają. Gwarancji, że odzyskamy pieniądze, za urządzenie niestety, nie ma.

Bludiode bierze pełną odpowiedzialność za zamawiany towar, zajmujemy się odprawami i wszystkimi opłatami w urzędzie celnym, dbamy, aby dotarł do Ciebie zamówiony towar zgodny z opisem, w razie różnic w specyfikacji czy kolorze urządzenia, zawsze Cię o nich informujemy, a ty decydujesz czy zmiana Ci odpowiada.  Każdy produkt jest oryginalny od sprawdzonych dystrybutorów, posiadający certyfikaty CE, towar wysyłamy jest do Ciebie z Polski. Dzięki wypracowaniu wysokich standardów, bierzemy udział w programie Trusted Shops.

Analogiczne jest zgłoszenie serwisowe, telefony z dystrybucji poza europejskiej nie są przyjmowane do lokalnych serwisów, smartfon musimy odesłać do dystrybutora zagranicznego i liczyć, że serwis naprawi urządzenie. Czasem zdarza się, że urządzenie do nas wróci nienaprawione lub z innym uszkodzeniem, np. z rozwarstwionym ekranem jak w dołączonym zdjęciu. Czas naprawy to średnio 4-8 tygodni.

bludiode.com

W Bludiode jeśli zgłosisz wadę do 7 dni od otrzymania urządzenia i odeślesz urządzenie do nas zaznaczając, że chcesz aby wymieniono je na nowe. Zamawiamy dla Ciebie, nowego smartfona. W przypadku serwisu, bezpłatnie pośredniczymy w dostarczeniu telefonu do autoryzowanego salonu zgodnego z pochodzeniem smartfona, tak aby urządzenie nie straciło swojej gwarancji producenta. 

Przy reklamacji to my dbamy o kontakt z zagranicznym dostawcą, wnioskując u niego wymianę na nowe urządzenie zamiast naprawę popsutego telefonu.   

W przypadku kradzieży telefonu, ustalenie na jakim etapie smartfon „wyparował” z pudełka jest prawie nie możliwe, producent twierdzi, że wysłał towar zgodnie z zamówieniem, magazyn, że nie otwiera paczek i monitoruje pracowników, a transport, że dostarczył paczkę, taką jaką producent wysłał. W tym przypadku znów mamy kilkumiesięczną szarpaninę w proceduralnym postępowaniu reklamacyjnym, której nie ułatwia nawet fakt ubezpieczenia paczki od kradzieży.

Biorąc pod uwagę częstotliwość kradzieży w transporcie, jakości dostarczonych urządzeń lub nieporozumień z zagranicznymi dostawcami wynikających z odbiegających standardów obsługi od jakiejkolwiek normy. Zamawianie na własną rękę z zagranicy, można podsumować jednym zdaniem „W Internecie wszystko mi wolno lecz nie wszystko się opłaca”.

bludiode.com

Firma Bludiode wychodzi naprzeciw Klientom i jako jeden z największych Polskich importerów telefonów z Azji, bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za zaginione urządzenie, zamawiając Ci nowe, załatwiamy wszystkie formalności z Urzędami Celnymi, przez co możesz być pewien, że nie przyjdzie do Ciebie, żadne pismo z dodatkową opłatą celną, a urządzenie będzie oryginale z certyfikatem CE. Cena, za którą kupujesz urządzenie jest ceną końcową, bez ukrytych kosztów.

Zamawiaj w pełni bezpiecznie tylko z Bludiode, bierzemy pełną odpowiedzialność za nasz towar i nie zostawiamy Cię samego!

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: