Please note that our online shop uses cookies technology and at the same time does not collect automatically any information, except information contained in these files (so called. "cookies").

HTC x9 - telefon, który dościga flagowce

HTC x9 - telefon, który dościga flagowce

Model X9 to nowe dziecko tajwańskiej firmy HTC

Wszyscy znawcy branży zastanawiali się jaką półkę jakościową będzie reprezentował wspomniany telefon. Otóż plotki przed premierą szczerze mówiąc określały różne rzeczy. Stan faktyczny właściwie zaskoczył pozytywnie wszystkich, bowiem cenowo  owe urządzenie wpisuje się w średnią klasę smartfonów, ale sama specyfikacja wielu użytkownikom może na prawdę przypaść do gustu.

Tak więc parametry techniczne to wyjątkowo interesująca część tego urządzenia.

Przy okazji zastanawiającą kwestią staje się sprawa, czy przy tak mocny parametrach, idea flagowca ma jeszcze sens. Gdzie za dużo niższą cenę można mieć na prawdę wydajny smartfon.Samo serce telefonu, czyli procesor którego moc obliczeniowa zadowoli na pewno większość, to ośmio-rdzeniowy helio x10 od mediatek’a. Całość jest wsparta potężną również pamięcią operacyjną, bo aż 3GB. Przy takiej kompilacji żadne media czy wymagająca gra 3D nie powinna stanowić problemu.

Sam ekran jak przystało na urządzenia  wyższej klasy to aż 5,5”, daje to na prawdę wymagany komfort użytkowania  nowoczesnych urządzeń. Co prawda sama rozdzielczość to chyba najsłabsza strona urządzenia, bowiem w standardzie górują już rozdzielczość 2k, tu natomiast została zastosowana fulHD. Niemniej nie odbiera to atrakcyjność urządzeniu, konfrontując to z faktem dostępności telefonu w na prawdę korzystnej cenie.

Kolejne atrybuty x9 to zdecydowanie - aparat, bowiem został wyposażony w 13-megapixelową matrycę z optyczną stabilizacją obrazu oraz przesłoną f/2.0. Gdzie plik będą zapisywane w bezstratnym  fotograficznym formacie RAW, a wideo można nagrywać z jakością 4K .

Telefon posiada 32GB wbudowanej pamięci, gdzie jest to ilość wystarczająca dla typowego użytkownika, ale dla bardziej wymagających jest slot na kartę pamięci. Co ciekawe w kontekście tego,  że jest to telefon dual-simowy, slot na kartę jest dostępny w osobnym wejściu. Jest to temat ważny, bowiem w dobie duali w nowy telefonach możliwość rozszerzenia pamięci jest dostępna przez zastąpienie jednego slotu SIM w wersji hybrydowej. Jest to ważna informacja, ponieważ trzeba wybrać czy mamy komfort korzystania z dwó ch kart SIM , czy z jednej SIM i rozszerzonej pamięci.

HTC x9 nie ma tego problemu.

Całość kunsztu x9 dopełnia jeszcze fajny dźwięk wydobywający się z głośników zamontowanych na froncie telefonu w systemie Dolby Audio oraz wyposażenie urządzenia w możliwość szybkiego ładowania.

Podsumowanie jest chyba proste ujęte w argument użyty we wstępnie artykułu, czyli wyjątkowo zaskakująco dobry smartfon w cenie przystępnej dla wymagającego użytkownika.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:

Last added reviews

Does not yet have a product review.

Reviews about the shop ( 2 )
0 1 2 3 4 (5,0/5)

Opinion By jedyny196, 0 1 2 3 4
You have to wait a bit, but it's worth it. Goods in accordance with the description, very good conta ...
Apr 19, 2018
Opinion By BOGDAN KAFEL, 0 1 2 3 4
The phone arrived, carefully packed, after a long wait. But it was worth waiting. SUPER !!! Exactly ...
Apr 18, 2018
Confirmed Purchase