Please note that our online shop uses cookies technology and at the same time does not collect automatically any information, except information contained in these files (so called. "cookies").

Na co zwrócić uwagę przy kupnie smartfona?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie smartfona?

Dziś nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez smartfona, który posiada szereg przydatnych funkcji. Korzystamy z ogromnej ilości aplikacji, wysyłamy maile, udostępniamy dane, robimy zakupy oraz wykonujemy szereg innych czynności, do których niejednokrotnie potrzebny był komputer. Najnowsze telefony posiadają coraz lepsze parametry, a w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo znane marki, jak również te od wschodnich producentów, które dorównują technicznie i wizualnie zachodnim urządzeniom. Możliwości modeli smartfonów są przeróżne, dlatego podpowiadamy czym kierować się przy zakupie tego urządzenia.

System operacyjny

Spośród systemów operacyjnych wyróżniamy trzy najpopularniejsze. Są to Android, Windows Phone, iOS. Najwięcej modeli telefonów posiada system Android, dla którego jest również stworzone najwięcej aplikacji. To główna zaleta tego systemu.

W przypadku Windows Phone mamy do czynienia z bardziej przyjaznym interfejsem, który składa się z kafelków Live Tile wyświetlających aktualności. W tym systemie mamy mniej aplikacji, ale niektórzy chwalą sobie ten system właśnie z tego względu. System iOS jest użyty tylko w urządzeniach firmy Apple. Użytkownicy cenią go za przejrzysty interfejs i wystarczająca ilość aplikacji. Jednak to zazwyczaj jedne z droższych smartfonów.

Możliwości podzespołów

Wybierając nowy telefon sprawdźmy jego podzespoły. Smartfony posiadają coraz lepsze procesory, co pozwala na szybkie i płynne działanie urządzenia. Zwróćmy uwagę na pamięć RAM, gdzie 2GB jest całkiem dobrym parametrem oraz na wbudowana pamięć wewnętrzną. Sprawdźmy też kamerę, aby zdjęcia czy filmy były dobrej jakości.

Wyświetlacz

Wielkość wyświetlacza ma znaczenie, ponieważ korzystamy z telefonu coraz częściej jak z komputera. Ważny jest komfort użytkowania smartfona, zatem jeśli ktoś lubi małe telefony może śmiało wybrać te z 4 calowym ekranem. Optymalnym rozwiązaniem jest 5 cali, ponieważ dobrze leży w dłoni i posiada wystarczająco przejrzyste rozmieszczenie ikon na pulpicie. Wygodnie korzysta się też z aplikacji czy gier. Większe ekrany również się sprawdzają, ale przekonajmy się najpierw czy trzymanie w ręku większego aparatu podczas rozmowy, nie sprawia nam kłopotu.

Bateria

Smartfony mają to do siebie, że szybko się rozładowują. Spowodowane jest to jego bezustanną pracą, ponieważ nawet gdy nie rozmawiamy, telefon pracuje w tle łącząc się z wi-fi, lokalizacją czy aktualizując aplikacje. Przy intensywnym korzystaniu ze smartfona jesteśmy często zmuszeni ładować go co najmniej codziennie. Zwróćmy uwagę na parametry baterii i jej godzinowe przeliczniki, aby dopasować taką, z którą nam będzie najwygodniej.

Jakość materiałów

Wykonanie urządzenia jest również ważnym czynnikiem podczas wybierania właściwego nam modelu. Na początku, kiedy telefon jest nowy, nie zwrócimy zbytniej uwagi na wygląd, ale po jakimś czasie będą widoczne zarysowania czy otarcia. Jeśli mamy wątpliwości to zaopatrzmy się w futerał, aby należycie chronić urządzenie.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:

Last added reviews

Does not yet have a product review.

Reviews about the shop ( 2 )
0 1 2 3 4 (5,0/5)

Opinion By jedyny196, 0 1 2 3 4
You have to wait a bit, but it's worth it. Goods in accordance with the description, very good conta ...
Apr 19, 2018
Opinion By BOGDAN KAFEL, 0 1 2 3 4
The phone arrived, carefully packed, after a long wait. But it was worth waiting. SUPER !!! Exactly ...
Apr 18, 2018
Confirmed Purchase