Please note that our online shop uses cookies technology and at the same time does not collect automatically any information, except information contained in these files (so called. "cookies").

MI 5S i MI 5S PLUS: INNOWACYJNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

MI 5S i MI 5S PLUS: INNOWACYJNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

27 września 2016 Xiaomi zaprezentowało światu nowe flagowe smartfony – Mi 5s i Mi 5s Plus. Oba urządzenia są napędzane najnowszym procesorem firmy Qualcomm – Snapdragon 821 i posiadają dwa udoskonalenia, które po raz pierwszy pojawiają się na rynku urządzeń mobilnych.

XIiaomi Mi 5s jest pierwszym oficjalnie zaprezentowanym smartfonem z biometrycznym czytnikiem linii papilarnych umiejscowionym pod warstwą cieniutkiego (400µm) szkła. Takie rozwiązanie stało się możliwe dzięki zastosowaniu bazującej na falach ultradźwiękowych technologii Snapdragon Sense ID. Ultradźwięki przedostają się przez szklaną otoczkę, dzięki czemu czujnik odcisków palca nie musi odznaczać się na jednolitej obudowie i nie zaburza tym samym gładkiego i opływowego designu urządzenia. Ponadto dzięki temu udoskonaleniu uzyskujemy dostęp do telefonu dosłownie w mgnieniu oka.

Prywatne dane użytkowników są chronione poprzez wbudowany system Qualcomm SecureMSM, który jest całkowicie zintegrowany z procesorem Snapdragon 821 i podporządkowany jego działaniu. W połączeniu z alternatywnym systemem biometrycznego czytnika linii papilarnych zapewnia to naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa, jak na warunki oferowane przez urządzenie mobilne. Ponadto protokół FIDO UAF wspiera bezpieczeństwo identyfikacji online bez konieczności transferu danych z czujnika odcisków palca, dzięki czemu są one bezpiecznie przechowywane na dysku telefonu.

Drugą nowinką techniczną jest zastosowanie zupełnie nowego typu aparatu, co też jest wynikiem współpracy z firmą Qualcomm. Xiaomi Mi 5s Plus jest pierwszym na świecie smartfonem z aparatem Qualcomm Clear Sight Camera, który min. dzięki podwójnemu obiektywowi pozwala na wykonywanie zdjęć o ulepszonym zakresie dynamiki, zwiększonej widoczności detalu i pozbawione szumów przy zmniejszonym dostępie światła.

Qualcomm Clear Sight Camera to system wykorzystujący dwa obiektywy, z których każdy posiada osobną przesłonę i czujnik obrazu. Żeby odwzorować sposób widzenia ludzkich oczu oba obiektywy posiadają tę samą długość ogniskowania, lecz każdy z nich posiada inny typ czujnika obrazu, jeden odpowiada za kolory, drugi natomiast wychwytuje tylko czerń i biel. Dzięki temu rozwiązaniu zdjęcia charakteryzują się żywymi barwami i ostrością detalu, nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Dodatkowo, ten nietuzinkowy aparat jest zintegrowany z procesorem Snapdragon 821 wyposażonym w system Qualcomm Spectra, dzięki czemu informacje płynące z obu obiektywów są wyjątkowo płynnie renderowane.

 

Oba telefony są już dostępne w przedsprzedaży, więcej szczegół znajdą Państwo na karcie produktu:

http://bludiode.com/pl/szukaj?controller=search&orderby=reference&orderway=desc&search_query=mi5s

 

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:

Last added reviews

Does not yet have a product review.

Reviews about the shop ( 2 )
0 1 2 3 4 (5,0/5)

Opinion By jedyny196, 0 1 2 3 4
You have to wait a bit, but it's worth it. Goods in accordance with the description, very good conta ...
Apr 19, 2018
Opinion By BOGDAN KAFEL, 0 1 2 3 4
The phone arrived, carefully packed, after a long wait. But it was worth waiting. SUPER !!! Exactly ...
Apr 18, 2018
Confirmed Purchase