Please note that our online shop uses cookies technology and at the same time does not collect automatically any information, except information contained in these files (so called. "cookies").

Reklamacja telefonu w Chinach

Reklamacja telefonu w Chinach

Chcieliśmy wam przybliżyć sytuację naszego Klienta, który zamówił u nas telefon z niższej półki cenowej w przedziale ok. 500 zł. Importowaliśmy telefon, opłacając przesyłkę oraz wszystkie opłaty celne. Klient dostał sprawny telefon, który po kilku dniach przestał działać.


Normalnie zamawiając samemu, nasz Klient powinien zaadresować paczkę do dostawcy wykazując zauważone wady urządzenia, przygotować wszystkie dokumenty do odprawy celnej, tak aby towar potraktowany był jako urządzenie wysyłane do naprawy i nie przyszedł kolejny prezent w postaci opłaty celnej, koszt takiej przyjemności to około 200 zł. Później modlimy się przez 3 do 5 tygodni (zwykle dłużej), aby nasz telefonik wrócił sprawny.


Po czym w przypadku naszego Klienta, telefon wraca po 8 tygodniach, włącza się więc wada została naprawiona, Klient pewnie byłby szczęśliwy gdyby telefon podczas pobytu w serwisie nie nabawił się nowej wady w postaci rozklejającego się wyświetlacza jak na załączonym zdjęciu.


Załóżmy, że nasz Klient jest bardzo zdeterminowany, cierpliwy i zamiast rzucić telefonem o ścianę zgłosi kolejną reklamację. Nie ma co się czarować procedura się powtarza znów wysyłka, znowu koszty i czas oczekiwania….


Prawda jest taka, że producenci tanich urządzeń dokładnie wiedzą, że przeciętnemu Kowalskiemu nie będzie opłacało się odsyłać i reklamować urządzenia bo czas oczekiwania, procedury prawne oraz koszty przesyłki przewyższają często koszt urządzenia. A przy obecnym poziomie sprzedaży w większości azjatyckich firm produkcyjnych ważna jest ilość a Jakość zastępuje słowo Jakoś… (to wyprodukujemy)


Firma Bludiode wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, na własny koszt serwisuje urządzenia podlegające reklamacji. Odprawiamy paczki zgodnie z procedurami obowiązującymi w prawie polskim. Czasu oczekiwania na naprawę urządzenia niestety nie przyśpieszymy ale przeciągające się w nieskończoność naprawy, po 8 tygodniach Klient może wnioskować o wymianę na nowe urządzenie, pozytywna rozpatrywalność prawidłowo złożonych i zgodnych z naszym regulaminem wniosków to na chwilę obecną 100%. Podobnie jest z wykryciem wady w ciągu 7 dni od daty otrzymana urządzenia po zgłoszeniu i odesłaniu do nas niesprawnego urządzenia, skutkuje natychmiastowym zamówieniem nowego telefonu. Ciągle szukamy rozwiązań, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe transakcje dla naszych Klientów.


Warto przemyśleć czy zakup najtańszej opcji z zagranicznych portali jest dla nas najkorzystniejszą opcją. 

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:

Last added reviews

Does not yet have a product review.

Reviews about the shop ( 2 )
0 1 2 3 4 (5,0/5)

Opinion By jedyny196, 0 1 2 3 4
You have to wait a bit, but it's worth it. Goods in accordance with the description, very good conta ...
Apr 19, 2018
Opinion By BOGDAN KAFEL, 0 1 2 3 4
The phone arrived, carefully packed, after a long wait. But it was worth waiting. SUPER !!! Exactly ...
Apr 18, 2018
Confirmed Purchase